Halenkov
Obec Halenkov

Starosta občanům

Milí spoluobčané,Poprvé Vás oslovuji prostřednictvím webových stránek obce.

Chtěl bych i tímto způsobem poděkovat Vám všem, kteří jste podpořili svým hlasem mou osobu a také všechny ostatní kandidáty sdružení nezávislých kandidátů PRO HALENKOV, v rámci kterého jsem kandidoval v letošních komunálních volbách. Velmi si vážím Vaší podpory a slibuji, že se vynasnažím ze všech svých sil Vaši důvěru nezklamat.

Dne 21. 11. 2018 se uskutečnilo 2. zasedání Zastupitelstva obce Halenkov, tedy první pracovní jednání nového zastupitelstva a moc mě potěšilo, že se tohoto zasedání zúčastnil opravdu nebývalý počet občanů. Přiznám se, že takovou návštěvnost jsme opravdu nečekali a omlouvám se za to, že někteří z Vás museli sedět i na chodbě. Pro příště proto budeme pořádat tato zasedání v obřadní síni obecního úřadu. Chtěl bych, aby na veřejná zasedání zastupitelstva obce chodilo ještě více obyvatel.

Ti z Vás, kteří jste byli přítomni na tomto zasedání, jste mohli vidět, že se v této chvíli musíme potýkat s mnoha palčivými problémy. Slibuji Vám, že jakmile tyto zásadní problémy vyřešíme, začneme se plně věnovat tomu, co jsme si předsevzali před i po volbách. Našim cílem je uskutečnit zásadní změnu ve fungování obce a tou je v co možná největší možné míře přenést rozhodování o tom, co bude v obci budováno a do čeho budou investovány naše společné peníze na občany Halenkova, protože oni jsou těmi, kteří nejlépe ví, co je nejvíc trápí a co by nejvíc potřebovali. Doufám, že všichni zvolení zastupitelé obce mají jediný a hlavní cíl, kterým je rozvoj obce Halenkov, alespoň to všichni deklarovali ve svých volebních programech. Každý si ale pod pojmem rozvoj Halenkova představuje něco jiného. My bychom ale nechtěli, aby o hlavních investicích v Halenkově rozhodoval starosta, místostarosta, rada obce nebo zastupitelstvo, ale aby náměty na tyto investice vzešly od občanů samotných. Samozřejmě o tom, jestli tyto investice budou nakonec uskutečněny, musí rozhodnout zastupitelstvo obce. Znovu ale opakuji, že jsem přesvědčen o tom, že všichni nově zvolení zastupitelé obce Halenkov jsou lidé, jejichž snahou je obec zvelebit tak, aby se nám všem v naší obci žilo co nejlépe. Když jsem přemýšlel, jakým způsobem dosáhnout tohoto našeho cíle, tak mě napadlo, že jedním ze způsobů, kterým by tohoto bylo možné dosáhnout, by mohla být možnost vyjádřit se prostřednictvím anketního lístku, který bude součástí už příštího čísla Halenkovského zpravodaje. Tento po jeho vyplnění budete moci vhodit do schránky obecního úřadu, která bude s největší pravděpodobností umístěna u nákupního střediska nebo na jiném vhodném místě. Dalším možným způsobem je diskuse na webových stránkách obce, které chceme změnit tak, aby se staly prostředím, ve kterém se dokážete pohodlně zorientovat a zejména zde najdete všechny informace, které budete potřebovat, a to nejenom Vy, ale i všichni ostatní, kdo se budou chtít dozvědět něco víc o naší obci.

Touto cestou bych Vás chtěl také seznámit s programem, na kterém jsme se spolu se spřízněnými zastupiteli dohodli, a který bychom chtěli prosazovat. Prostřednictvím veřejných diskusí zapojíme občany do plánování zásadních obecních investic. V rozpočtu zavedeme možnost participativního rozhodování občanů. Budeme operativně informovat občany o změnách či omezeních spojených s investičními akcemi v obci. Rozpočet budeme schvalovat ve standardním termínu od rozpočtu na rok 2020.

Zlepšíme informovanost obyvatel obnovením nástěnek a ploch pro výlep plakátů. Zprovozníme nové webové stránky obce, které budou uzpůsobeny prohlížení přes chytré mobilní telefony. Budou obsahovat i „rozklikávací“ rozpočet obce. Návrhy usnesení zastupitelstva chceme zveřejňovat před samotným zasedáním. Zavedeme možnost bezhotovostní úhrady obecních poplatků. Zavedeme možnost informovat občany o důležitých událostech prostřednictvím SMS informačního kanálu.

Chceme iniciovat aktualizaci územního plánu, která by vyšla vstříc potřebám občanů obce. Dále chceme začít výstavbu startovacích bytů pro mladé rodiny a samoživitelky. Vyhlásíme architektonickou soutěž na komplexní úpravu centra obce. Architektonické soutěže chceme vyhlašovat i na jiné obecní stavby. Zrekonstruujeme oplocení u MŠ a u hřbitova. Přesuneme sklad sutě a odstraníme bránu u Lidového domu. Zrušíme garáže a zázemí Služeb obce Halenkov, s.r.o. u hřbitova. Důkladně zanalyzujeme hospodaření Služeb obce Halenkov, s.r.o. Velkou pozornost budeme věnovat opravám místních komunikací i jejich zimní údržbě. Chceme provést revizi mostů. Opravíme zastávky hromadné dopravy v údolích a vybudujeme lavičky pro čekající cestující. Zvýšíme bezpečnost přechodu před MŠ, bude-li to vhodné i zpomalovacím semaforem. Budeme umísťovat zrcadla na nebezpečných místech a rozšíříme síť veřejného osvětlení. Chceme se věnovat promyšlené výsadbě a péči o zeleň v obci. Revitalizujeme bývalý lesík a zrealizujeme náhradní výsadbu pokácených stromů a vysadíme obecní sad v podobě krajových odrůd. Občané budou mít možnost adoptovat si svůj strom. Vyhlásíme pravidelnou soutěž o nejkrásnější zahrádku/balkón/ulici a nejlépe udržované prostranství před domem. Vysadíme květinové či bylinné pásy u chodníků a cest.

Zrealizujeme rekonstrukci školního hřiště, vybudujeme venkovní fitness a dobudujeme obecní sportoviště. Připravíme podklady pro vybudování biotopového koupaliště. Budeme podporovat pohybové aktivity dětí a mládeže - hasiče, fotbalisty, turisty atd. Obnovíme pořádání branného dne nebo jiného sportovního dne. Stejně tak podpoříme rozvoj sociálních služeb v obci (Charita) i komunity (farnost, SPCCH a další).

Budeme podporovat kulturní akce v obci: Halenkovské slavnosti, ekologický jarmark, dětský folklorní bál a další stávající akce. Zavedeme pravidelné letní kino. Zasadíme se o lépe fungující moderní knihovnu s digitálním katalogem. Ve spolupráci s Charitou zřídíme službu senior taxi. Budeme jednat o možnosti zřídit bankomat v obci. Zasadíme se o lepší fungování Lidového domu. Provedeme jeho vnitřní rekonstrukci, tak aby byl důstojným a reprezentativním prostorem. Zřídíme více sběrných míst pro tříděný odpad a zajistíme efektivní fungování nově vzniklého sběrného dvora. Zvýšíme intenzitu svozu tříděného odpadu, aby nedocházelo k přeplňování kontejnerů, případně najdeme další sběrná místa a přidáme kontejnery na bioodpad. Budeme podporovat ekologické aktivity v obci, jako například „Ukliďme Halenkov“, čištění potoků a stavění splávků, čištění rybníku atd.

To jsou naše vize a cíle, které bychom chtěli v následujícím období prosazovat. Samozřejmě Zastupitelstvo obce Halenkov je patnáctičlenné a o realizaci jednotlivých opatření musí rozhodnout většina zvolených zastupitelů obce.

Na závěr bych Vám chtěl popřát zejména pohodu a klid, kterou budete v předvánočním hektickém čase potřebovat.

Ing. Radek Chromčák
starosta obce

Datum vložení: 26. 11. 2018 10:44
Datum poslední aktualizace: 23. 5. 2019 12:26
Autor: Správce Webu

Vyhledávání

rozšířené vyhledávání

Informace e-mailem

Novinky e-mailem

Kalendář

Po Út St Čt So Ne
29 30 31 1
1
2 3 4
5 6 7 8
1
9 10 11
12 13 14 15
1
16 17 18
19 20 21 22
1
23 24 25
26 27 28 29
1
30 31 1

Mobilní aplikace

V obrazeGoogle playApp Store

Facebook

Facebook

Aktuální počasí

dnes, pátek 23. 8. 2019
24 °C 12 °C
sobota 24. 8. 26/16 °C
neděle 25. 8. 30/18 °C